ERZ-E11A561
manufacturer:
Panasonics
Description:
Varistors ERZ-E 11mm 560V Bulk ZNR Surge Absorber
Category:
Circuit Protection IC
In-stock:
In Stock
Payment Method:
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Shipping Method:
LCL, AIR, FCL, Express
Specifications
Diameter ::
13 Mm
Voltage Rating AC ::
350 VAC
Product Category ::
Varistors
Peak Surge Current ::
6 KA
Surge Energy Rating ::
190 J
Packaging ::
Bulk
Clamping Voltage ::
930 V
Series ::
ERZ-E
Varistor Voltage ::
560 VDC
Voltage Rating DC ::
450 VDC
Operating Temperature Range ::
- 40 C To + 85 C
Capacitance ::
310 PF