85357AG-01LF
manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Description:
IC CLK MULTIPLX 4:1/2:1 20TSSOP
Category:
Integrated Circuits (ICs)
In-stock:
In Stock
Payment Method:
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Shipping Method:
LCL, AIR, FCL, Express
Specifications
Category:
Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output:
Type:
Multiplexer
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tube
Differential - Input:Output:
Yes/Yes
Series:
Input:
HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package:
20-TSSOP
Mfr:
Frequency - Max:
750 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Package / Case:
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output:
LVPECL
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Number Of Circuits:
1
Base Product Number:
85357A
Model Number:
85357AG-01LF
Introduction
Clock Multiplexer IC 4:1, 2:1 750 MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)